Astrolog Vedat Delek: İlk Güneş tutulması sonrası hiçbir şey eskisi gibi kalmayacak!

Yılın ilk güneş tutulması 9 Mart tarihinde saat 03:54’te, 18 derece Balık burcunda gerçekleşecek. Yükselen burç ise 28 derece ile Oğlak burcu olacak. Güney ay düğümünde tam tutulma olarak görülecek. Güney Asya ve Pasifik’ten izlenebilecek.

 2016 yılının ilk kadersel döngüsü olan bu güneş tutulmasını tam tutulma olarak yaşayacağız. Etkisi fazlasıyla hissedilecek olan bu yeni ay ve tutulma Balık burcunun 18. derecesinde yaşanacaktır.

Balık burcu enerjisinin yoğun şekilde hissedileceği bu tutulmada duygusal değişim ve dönüşümler yaşanacaktır. Parasal konuların gündemde olacağı bir tutulma yaşayacağız. Parasal konularda belirsizliklerin yaşanmasına, ruhsal olarak depresif olmamıza, sezgilerimizin güçlü olmasına neden olacak gelişmeler var. Sezgisel hareket etmenin bizi şifalandıracağını da söylemek isterim. Geçmiş dönemden gelecek maddi sorunlar yüzünden bir takım yaralanmalar yaşamamız söz konusu olacaktır. Aynı zamanda güney ay düğümü etkili bu tutulmada geçmiş olaylar gündeme gelecektir. Bu yeni ay ve güneş tutulması bizlere hayata katılım sağlamak, şimdiki zamana odaklanıp konsantre olmak, korkularımıza rağmen riskler almayı bilmek, başkalarına karşılıksız olarak yardım etmek konusunda harekete geçmemiz gerektiği mesajlarını veriyor.

 Kaçınmamız gerekenler anlamında da, bağımlılıklar konusunda uyarıda bulunuyor. Bu tutulma alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak durmamızı söylüyor. Kendimizi yetersiz hissetmemeliyiz. Fazla uyku, depresyon gibi insanı negatife düşüren olaylardan uzak durmalıyız. Sınavların gezegeni büyük bilge Satürn, 1 derece Orb ile Sabık sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu sabit yıldız israf, kayıp enerji, çarpık ahlak ve şeytani işlerde başarıyı verir. Aldanmalara, aldatılmalara karşı dikkatli olmalıyız. İletişim konusunda ani fırsatlar ve yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Tutulma etkisiyle yaşanacak olaylarda büyüme söz konusu olacak; özellikle Yengeç, Akrep, Balık burçlarının hayatlarında büyük dönüşümler yaşanacak. Bilhassa 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 Mart tarihlerinde doğan Balık burçları için kadersel yeni başlangıçlar yaşanacak. Duygusal abartılardan kaçınmalı.

 Türkiye açısından bakacak olursak, gerçekleşecek olan güneş tutulması, devlet büyüklerimiz ile ilgili olayların gündeme gelmesine neden olacaktır. Ani ve beklenmeyen olaylar gündemde yer alacaktır. Bu tutulma sonrası hiçbir şey eskisi gibi kalmayacaktır. Jüpiter’in Başak burcunda, ülke haritamızda 4. evde olması toprak konularının verimli ve bereketli olmasına neden olacak. Tarım, emlak ve madenler konusunda kazanılacak paraların iyi olduğunu söyleyebilirim. Çalışanlar ile ilgili konular gündemde olacaktır. Özellikle çalışanlarla ilgili sorunları ve sıkıntıları duyacağız. Müttefik ülkelerle ilgili maddiyata dayalı olayların başlangıcını da bu tutulma tetikleyecektir. Dış ticaretle ilgili yapılan anlaşmalar konusunda yeni fırsatlar doğacaktır. Bu doğacak yeni fırsatlar konusunda dikkatli olmalıyız. Sağlık sektörü ve çalışanları ile ilgili sıkıntılar ve sınavlar gündem oluşturacaktır. Ülkemizin düşmanlarından gelecek sıkıntılara dikkat edilmeli.

Astroloğumuz Vedat Delek Kasım ayında piyasaya çıkattığı "Astroloji ile Hayatınızı Değiştirin" adlı kitabından alıntıdır.

Astroloji Bir Sanattır!

 Astrolog Vedat Delek

Yorum Yap