GÖKYÜZÜNDE MERKÜR TUTULMASI YAŞANACAK.

Twitter da gezinirken Nasa Türkiye adlı hesabın attığı twiit ilgimi çekti. 1. atılan mesajın konu başlığı Nadiren rastlanan bir uzay olayı için 9 Mayıs'ı bekleyin! Merkür, Dünya ile Güneş arasından geçiş yapacak  sizde bu linkten bakabilirsiniz. https://twitter.com/NASATurk/status/727919665826156545 daha sonra aynı hesaptan 2. atılan mesajın konu başlığı ise Bir yüzyıl içerisinde sadece yaklaşık 13 defa gerçekleşen bu olay, en son 2006 yılında gözlendi.  

  Kısa bir internet gezintisinden sonra 2006 yılında hangi gün olduğunu buldum. Bu geçiş 8 kasım 2006 yılında saat 19 12 ile 00 01 arası yaşanmış  ve ülkemizden görülmemiş    2016 yılında yaşanacak bu önemli geçisin tarihi ve saati 9 mayıs 2016 11 12  ile 18 42 arası yaşanacak hava açık olduğu taktirde ülkemizden görülebilecek. Bu olay bir  Merkür tutulmasıdır.  8 kasım 2006 yılındaki merkür tutulmasında Merkür akrep burcunda retro harekette 2016 yılı Merkür tutulması ise Merkür yine retro 2003 boğa retro  8 kasım 2006 akrep retro 9 mayıs 2016 boğa retro aynı olay 11 kasım 2019 saat 12 35 18 04 arası merkür akrep burcunda retro durumdayken yaşanacak.

Tüm tutulma sırasında merkür retro konumda olması merkürün negatif anlamda tutulma enerjisini bizlere hissettiriyor anlamına gelir.   Merkür  zekayı temsil eden iletişim gezegeni etkisini büyütmek ve o çok korktuğumuz Merkür retro zamandaki etkilerini mumla arayacağımız anların yaşanmasına neden oluyor  kasım ayı tutulmaları   7  13 veya  33 yılda bir gerçekleşir. mayıs tutulmaları ise 13 ile 33 yılda bir kuvvetli şekilde şiddetini enerjisini bizlere yansıtıyor. Güneş ve ay tutulma etkileri her zaman güçlü gökyüzü hareketleridir. Tetiklediği olaylar büyük ve ses getirir hayatımızda büyük değişimlere neden olur. Güneş ve ay tutulmaları sırasında retro geri harekette olan bir gezegen var ise o gezegenin  etkilerinin  daha baskın ve negatif olarak yaşayacağımızın habercisidir. Örnek vermek gerekirse bir güneş tutulmasında eğer mars geri harekette ise mars gezegenin tutulma etkisiyle enerji kuvveti negatif anlamda artmasına neden olur. Merkür tutulmalarında merkür'ün retro olması ise etkisinin bizlerin canımızı sıkacak cinsten olmasına işarettir. 9 Mayıs günü yaşayacağımız bu tutulma boğa burcunda gerçekleşecek ekonomik anlamda ciddi sorunların yaşanacağının sinyalini bu tutulma etkisiyle ala biliriz bir çok ülke ekonomisinde ciddi anlamda bir dalgalanma yaşanacaktır. Bu dönemde tüm güzellik için yapılan işlemlerden uzak durulmalıdır. Dolandırıcılık olaylarına ciddi anlamda her zamankinden daha fazla maruz kalmamız mümkün zihnimizi her zaman kinden daha fazla hakim olmalı ev alacak ve satacak kişiler son derece dikkatli olamalılar.İletişim araçları konularında büyük sorunlara şimdiden hazırlıklı olmalıyız. Merkür düzeldikten sonra bile bu etkiler retro zamanları kadar şiddetli yaşana bilir. Elektronik aletler konusunda ciddi sorunlar yaşamamız mümkün merkür retrolardan korkanlara hep demişimdir. Retrolardan korkmayın derdim gördünüz mü beterin beteri her zaman vardır.Gökyüzü hiç bir zaman uslu durmaz. Hepimiz inşallah bu merkür tutulmasını az hasarlı geçiririz 

ASTROLOG VEDAT DELEK 

 

Yorum Yap