MAYIS DOLUNAYI (21 Mayıs 2016 - Dolunay

Mayıs ayında yaşanacak olan dolunay 1 derece ile Yay burcunda gerçekleşecek. Yükselen burç olarak da 1 derece ile Kova burcu yükselecek. Bu dolunayın ana teması Yay burcunun temsil ettiği konulardır.

İyimserlik, neşe,değişken ruh halimiz, aktif olmamız ve duygularımızla hareket etmemiz mümkün. Merkür’ün durağan halde olacağı bu dolunayda zihnimiz ve iletişim kalitemiz konusunda zorlanmalar yaşamamız söz konusu olacaktır.

Bu dolunayda da geçtiğimiz dolunayda olduğu gibi bizi disiplin ve sorumluluk alma konusunda zorlayacak ve Mars gezegeninin geri harekette olmasından dolayı enerjimizi doğru yerlere aktarmakta güçlük çekeceğiz.

Türkiye açısından bakarsak, bu dolunay döneminde ülkemizin gündeminde olacak konuların, önceki ay yaşanan dolunay konuları ile benzerlik gösterdiğini göreceğiz.

Bu benzerlikler eğlence yerleri, çocuklar, cinsel konular, sanatçılar, ünlüler, doğum oranı ile ilgili konular çerçevesinde olacaktır.

İçgüdüsel olarak eğlenceli, neşeli, dağınık, şakacı, aşk konularına enerjimizi harcayacağımız bir dolunay yaşayacağız.

Seçimlerin tekrar gündeme geleceği ve bununla ilgili yayınların konuşulacağı bir dolunaya şahit olacağız aynı zamanda.

Astrologumuz Vedat Delek Kasım ayında piyasaya çıkattığı "Astroloji ile Hayatınızı Değiştirin" adlı kitabından alıntıdır.

 

Yorum Yap